ISO IEC 17025 - standard dla placówek laboratoryjnych

Zajmujemy się konsultingiem i doradztwem środowiskom oraz szeroko rozumianym wdrażaniem systemów zarządzania w firmach. Zlecenia przyjmujemy od klientów biznesowych, natomiast nie świadczymy usług na klientów indywidualnych. W każdym przypadku dbamy o dobro klienta i jego zadowolenie, stawiając na pierwszym miejscu potrzeby danej firmy. Nasze usługi doceniają zwłaszcza laboratoria badawcze, które wdrażają normy ISO 17025.

Zarządzanie jakością ISO 17025

Norma ISO/IEC 17025 jest skierowana do laboratoriów, które chcą skorzystać z potwierdzenia kompetencji w zakresie badań, jakie realizują, a dotyczy wymaganych ogólnych kompetencji badawczych i wzorcujących placówek tego typu.

W tym przypadku konieczne jest wdrożenie systemu zarządzania zgodnego z ISO 17025 oraz wykonanie akredytacji laboratoriów badawczych przez Polskie Centrum Akredytacji. Akredytacja laboratoriów badawczych określa wymagania dotyczące prawidłowego wdrożenia i opracowania systemu, jak i warunki, które należy spełnić w celu uznania kompetencji laboratorium w zakresie wykonywania badań.

Akredytacja laboratoriów badawczych

Pojęcie to wiąże się ze zobowiązaniem przedsiębiorstwa do realizacji pomiarów z zachowaniem rzetelności, niezależności oraz bezstronności. Laboratorium ma za zadanie wykonywać badania oraz wymiary zgodnie z udokumentowanymi procedurami, jakie przygotowane zostały do sprawnego działania.

Norma ISO 17025 składa się z dwóch głównych części. Pierwsza z nich bazuje na wymaganiach odnoszących się do systemu zarządzania, organizacji, nadzoru nad dokumentacją, zakupu materiałów i usług, podwykonawstwa badań, obsługi klienta, czy też przeglądów zarządzania w laboratorium. Druga część przepisów dotyczy wymagań odnośnie do kompetencji technicznych danego laboratorium w zakresie pomiarów.

Wdrażanie ISO 17025

Z pomocą naszej firmy skorzystają Państwo ze wdrożenia normy ISO 17025 z zachowaniem należytych procedur i czynności. Służymy pomocą na każdym etapie wdrażania, doskonale zdając sobie sprawę z tego, jak ważna jest ta norma w każdym laboratorium. Zatrudniamy specjalistów, którzy mają doświadczenie w branży i do każdego zadania podchodzą sprawnie oraz z pasją. Nasza firma konsultingowa działa na rynku już od wielu lat, ciągle się rozwijając i pozyskując szerokie grono zadowolonych klientów biznesowych. Wdrażanie ISO 17025 może przebiec sprawnie i dokładnie, zachęcamy zatem Państwa do zapoznania się z naszą ofertą. Laboratoria badawcze to specyficzne miejsca, w których działać należy zgodnie z przepisami i normami, jakie wpływają na jakość badań i całkowite bezpieczeństwo.
Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej szerokiej oferty, w której każda firma znajdzie coś dla siebie. Służymy pomocą w przypadku wdrażania systemów zarządzania, zajmujemy się także doradztwem środowiskowym i konsultingiem. Stawiamy na ciągły rozwój naszych pracowników, którzy idą z duchem czasu i znają wszelkie zmiany w normach ISO oraz systemach zarządzania. Zarządzanie jakością ISO 17025 jest podstawą w każdym laboratorium.